přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání


Technologie

V Baseon Technologies se  zaměřujeme primárně na  webové aplikace a tomu odpovídají námi používané technologie. Využíváme zejména ty, které v dané oblasti představují de facto standard. To nám umožňuje poskytovat stabilně kvalitní služby, protože námi zvolené technologie jsou dostatečně známé a k jejich využití máme k dispozici řadu odborníků s dlouholetou praxí. Neméně důležité jsou i nízké náklady spojené s těmito technologiemi. Naše služby jsou v převážné většině nezatížené licenčními poplatky třetích stran.

Jako serverový operační systém preferujeme OS Linux.  Jedná se o systém, o kterém se dá bez nadsázky říct, že „pohání“ většinu internetu. Naši specialisté mají zkušenosti s různými distribucemi Linuxu jako je RedHat EL, CentOS, Debian, SuSE a tak dále. Máme však zkušenosti i s jinými systémy a naše řešení jsme schopni provozovat na jiných Unix-like systémech (například FreeBSD), stejně jako na platformě firmy Microsoft.

Webová aplikace nemůže být bez webového serveru. Kromě osvědčeného (a nejrozšířenějšího) webserveru Apache používáme i o něco mladší, ale velice nadějný webserver Ngnix, který se vyznačuje zejména vysokým výkonem a nízkými nároky na prostředky systému (zejména na paměť).

Naši vývojáři programují serverové části našich aplikací v PHP 5.3 (a novějších verzích). Používáme moderní postupy pro vývoj jako je objektově orientované programování a návrhové vzory, MVC a unit testy. Drtivá většina našich pracovníků prošla náročnou certifikací na PHP 5.3 od firmy Zend (tato firma stojí za technologií PHP) na úroveň Zend Certified Engineer. Dbáme však i na to, aby náš tým nebyl příliš jednostranně zaměřen. Požadujeme, aby každý kandidát na pozici Senior PHP Developer měl praktické zkušenosti s alespoň jednou další technologií, či jazykem. Díky tomu máme možnost našim zákazníkům nabídnout konzultace, nebo přímo vývoj za použití celé řady technologií. Konkrétně ovládáme: Java (včetně vývoje mobilních aplikací), Objective-C, C, C++ (na platformě Linux i Windows, nebo ve spojení s QT toolkit), .NET (VB, C#).

 V oblasti relačních databází se primárně zaměřujeme na MySQL. I zde však platí, že se neomezujeme pouze na jednu technologii. Součástí našeho týmu jsou specialisté mající zkušenosti s produkty jako je PostgreSQL, Oracle a MS SQL. 

V dnešní době, která se vyznačuje velkými nároky na výkon webových aplikací, však neopomíjíme tzv. NoSQL databáze. Největší zkušenosti máme s paměťovým key-value úložištěm Redis.

Ve výčtu nesmíme zapomenout ani na tu část webových aplikací, která „běží“ na straně klienta, tedy v prohlížeči. Samozřejmostí je perfektní znalost JavaScript / ECMAScript. Naši vývojáři znají tento jazyk opravdu do hloubky a běžně vytváří velice sofistikované aplikace (tzv. RIA). Kromě JS frameworku jQuery hojně využíváme Dojo Toolkit a zejména jeho část Dijit. Tento toolkit není tolik známý jako již zmíněné jQuery, umožňuje nám však efektivní vývoj opravdu pokročilých aplikací.

Výčet technologií je dlouhý, nezapomínáme však na to nejdůležitější. Na fakt, že dnešní internet a aplikace využívající webové technologie, jsou především o spolupráci. O propojení různých systémů od různých dodavatelů, používajících různé technologie. Využití, či vývoj webových služeb na bázi SOAP, či REST je dnes již běžnou součástí každého alespoň středního projektu. Tím naše zkušenosti nekončí. Úspěšně jsme realizovali projekty, které vyžadovaly napojení na MS Active Directory, ERP Helios (Green, Orange),  nebo na zcela specifické systémy vyvíjené na zakázku.

Kontaktní formulář

Nenašli jste, co hledáte? Zeptejte se nás!

schovat formulář