přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání


Systémová integrace

Často se setkáváme se situací, kdy klient potřebuje pro svůj business různé aplikace, které vznikaly každá samostatně v různém období. Nezřídka se stává, že jednotlivé aplikace dodávali také různí dodavatelé. Ovšem časem vyvstala potřeba aplikace sjednotit a nabídnout zaměstnancům nebo zákazníkům jednotný systém, který bude obsahovat celé spektrum původních samostatných funkcí. Příkladem může být nová sekce pro zákazníky na vašem webu nebo nový intranet pro vaše zaměstnance. Přitom však není žádoucí již hotové aplikace vyvíjet od začátku a navyšovat tak náklady celého projektu (pokud to není bezpodmínečně nutné).

Typickým požadavkem je rovněž nutnost sjednotit přihlašování do různých aplikací pod společný systém autentizace, autorizace a správy uživatelů včetně jejich oprávnění. Neméně častá je potřeba potlačit nutnost ruční práce, kdy se data mezi aplikacemi přenášejí pouze díky každodenní, ovšem zcela neefektivní činnosti některého z pracovníků.

Všechny tyto požadavky je však možné řešit. Například pro uživatele a jejich přihlašování je možné vybudovat podobný systém, který používá společnost Google pro své aplikace (tzv. Single sign-on), který však může být napojen na váš MS Active Directory, či jiný interní systém.

Rovněž je možné navrhnout a vyvinout integrační vrstvu, tedy aplikaci, která bude (zjednodušeně řečeno) zabezpečovat synchronizaci dat ostatních systémů. Stávající aplikace pak často není nutné zcela přepisovat, ale je možné je napojit (nebo postupně napojovat) na nově vznikající ekosystém.

Při řešení této problematiky jsme připraveni plně spolupracovat s vaším IT oddělením a vašimi stávajícími dodavateli. Neváhejte se na nás obrátit.

Kontaktní formulář

Nenašli jste, co hledáte? Zeptejte se nás!

schovat formulář